گرامی مقدم: حزب اعتمادملی تصمیم «شورایعالی حکمیت» را می‌پذیرد،

گرامی مقدم: حزب اعتمادملی تصمیم «شورایعالی حکمیت» را می‌پذیرد، حتی اگر کاندیدای مورد ائتلاف، کروبی نباشد.
همان‌طور که دبیرکل حزب اعتمادملی در مصاحبه‌ای اعلام کرد اگر ائتلاف و جمع‌بندی در خصوص انتخاب یک کاندیدا بر اساس حکمیت و یک شیوه قاعده‌مند باشد؛ حتی در صورت عدم انتخاب مهدی کروبی به عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان آن را می‌پذیریم.

سخنگوی حزب اعتمادملی با اشاره به احتمال تشکیل "شورای عالی حکمیت" برای تصمیم‌گیری نهایی در طیف اصلاح‌طلب برای انتخاب کاندیدای واحد، اعلام کرد که حزب متبوعش تصمیم نهایی چنین شورایی را خواهد پذیرفت حتی اگر کاندیدای مورد ائتلاف، کروبی نباشد.

اسماعیل گرامی مقدم، سخنگوی حزب اعتمادملی در گفتگو با مهر اظهار داشت: همان‌طور که دبیرکل حزب اعتمادملی در مصاحبه‌ای اعلام کرد اگر ائتلاف و جمع‌بندی در خصوص انتخاب یک کاندیدا بر اساس حکمیت و یک شیوه قاعده‌مند باشد؛ حتی در صورت عدم انتخاب مهدی کروبی به عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان آن را می‌پذیریم.

وی با تأکید بر این‌که کاندیداتوری و مطرح شدن افراد دیگر از سوی سایر گروه‌های اصلاح‌طلب برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری مورد احترام این حزب است، گفت: معرفی کاندیدای درون‌حزبی منافاتی با تصمیمات جلسات مجمع روحانیون ندارد.

سخنگوی حزب اعتمادملی گفت: موضع حزب اعتمادملی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب کاندیدای اصلاح‌طلبان در این انتخابات، حکمیت و انتخاب شیوه‌ای قاعده‌مند و مورد قبول است.

گرامی مقدم درباره مطرح شدن نام افرادی همچون میرحسین موسوی، سیدحسن خمینی و محمدرضا عارف به عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان در صورت نیامدن خاتمی، تصریح کرد: این موضوع هیچ خللی در حضور حزب اعتمادملی در جلسات مجمع روحانیون ایجاد نخواهد کرد و هیچ‌گونه منافاتی هم با آن ندارد.

وی ادامه داد: مطرح شدن نام‌ها به عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان تصمیم درون‌گروهی برخی احزاب است و همان‌طور که حزب اعتمادملی کاندیدای خود را معرفی کرد، سایر احزاب هم می‌توانند کاندیداهای مورد نظر خود را معرفی کنند.

سخنگوی حزب اعتمادملی تأکید کرد که در حال حاضر سازوکار چگونگی حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری آینده در دست بررسی است و احتمالا بر این اساس یک شورای عالی "حکمیت" برای تصمیم‌گیری نهایی در این طیف شکل خواهد گرفت.

وی پیش بینی کرد که تلاش‌هایی که در جلسات مجمع روحانیون در حال انجام است در نهایت به شکل‌گیری سازوکاری جامع و کامل بیانجامد که مورد قبول سایر گروه‌های اصلاح‌طلب، از جمله حزب اعتمادملی باشد.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی در پایان در خصوص برنامه‌های طرح‌ریزی‌شده مهدی کروبی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دهم، خاطرنشان کرد: بعد از اعلام تصمیم نهایی دبیرکل حزب اعتمادملی درخصوص کاندیداتوری، محور برنامه‌های تنظیم‌شده برای اداره کشور را اعلام خواهیم کرد.

/ 0 نظر / 20 بازدید